Bu site tüm içeriğiyle birlikte satılıktır.
İletişim için 05077733898 numaralı hattımıza mesaj iletiniz

Bir Doktor Gözüyle Aloe Vera

Bir Doktor Gözüyle Aloe Vera

Satış Ortaklığı

13 Temmuz 2016

ekledi.

Yorum Yaz

400 kez incelendi.

Aloe vera ile tanışmam eşimin aldığı acil durum spreyi adlı ürünle oldu. İlk gördüğümde inanmayarak gülmüştüm. Ama kızım yatakta oynarken geriye doğru düşüp kafasını gardolabın altındaki künt kısma vurduğunda büyük bir sürpriz ile karşılaştım. Kızımın kafasının arkasında saniyeler içinde kocaman bir şiş oluştu. Eşim spreyi sıkarken ben de muayene etmeye çalışıyordum . Sonra dakikalar içinde şişin küçülüp yok olduğuna gözlerimizle tanık olduk. Bunu açıklayacak şeyler bulmaya çalıştım. Ama başka bir gün kızımı koltuk altından kocaman bir arı soktuğunda, kızımın gövdesindeki kocaman iğnenin giriş deliği ve aniden şiş olduğunu görüp paniklediğimizde spreyi tekrar kullandık. Dakikal sonra ne şiş, ne de iğne izi kalmıştı. Böylece aloe veraya merakım başladı. Ve okumaya başladım. Amerika’da FDA’nın (ilaçlara ruhsat veren kurum) AİDS tedavisinde aloe veraya onay verdiğini görmekle ilgim daha da arttı. Öğrendiklerimi sizlerle de paylaşmak için bu yazıyı hazırladım.

Aloe veranın anavatanı Afrika olup buradan tüm dünyaya yayılmıştır. Binlerce yıldır bu bitkinin farklı kültürlerde (eski mısır, roma, yunan, çin) tedavi ve güzellik amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Bu kültürlerde birçok farklı şekilde adlandırılmıştır; yanık bitkisi, cennetin asası, yaşam bitkisi vb…

Aloe vera yaprağının üç katmanı bulunur. Dış koruyucu katmanı antrakinonlar denilen daha çok kabızlıkta ve ağrı şikayetlerini dindirmede kullanılmış olup, en içte bulunan öz suyunda ise zengin mineral , vitamin, aminoasit ve şeker molekülleri bulunmaktadır. Bitkiden alınan aloe vera jelinin sadece %1’inde bu faydalı elementler bulunurken %99 ‘unu su oluşturur. Aloe vera etkisini içerdiği 75’den fazla maddenin birlikte çalışması ve birbirlerinin etkisini arttırmasına borçludur. Bu yüzden kimyasal yollarla üretilemez ve aloe vera jeli ve suyunun üretimi için bitkinin kullanılması zorunludur. Bu etkiyi arttırmak için aloe vera jelini konsantre forma getirerek pazarlayan firmalar mevcuttur.

Aloe vera etkisini 2 temel yolla gösterir. Cildimizden ağzımıza, mide ve barsaklarımıza kadar epitel denilen hücreler bulunur. Bu hücrelerde yaralanmalar, yanıklar , ülserler oluştuğunda ,Aloe vera bu hücreleri yeniler, ağrıyı azaltır, yaralarda yeni damar oluşumunu (anjiogenez) arttırır. Bu nedenle yara iyiyleşmesini hızlandırır. Yara iyileştikten sonra skar dokusu (yaradan geriye kalan iz) oluşmasını azaltır. Radyoterapiye bağlı yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

Bir diğer etki yolu vücudumuzun mikroplarla savaşmasını sağlayan bağışıklık sistemini düzenlemek- tir. Aşırı reaksiyonları azaltırken, mikroplara veya virüslere karşı az bağışık yanıtı arttırır (immunomodülatör etki). Bu etkiyle SEDEF (psöriazis), EGZEMA gibi cilt hastalıklarını, ASTIM- ALLERJİK RİNİT gibi solunum yolu hastalıklarını, AİDS ve DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI ) gibi bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıkları iyileştirici etkileri olduğu görülmüştür.

ANTİMİKROBİYAL, ANTİFUNGAL, ANTİVİRAL etkileri kanıtlanmıştır.

Ciltteki fibroblastları uyararak kollajen ve elastin üretimini artırarak CİLDİ GENÇLEŞTİRİR. Ayrıca içinde saponinlerle daha nemli ve temiz bir cilt oluşturur.

YAŞLILIKLA birlikte ciltte biriken melanin pigmentine bağlı LEKELER oluşumuna engel olmaya ve oluştuktan sonra azaltmaya , hatta bazen yok etmeye yardımcı olur.

ZONA hastalığına bağlı ağrıları , migren ağrılarını , artrit denilen eklem iltihaplanmasına bağlı ağrıların giderilmesinde etkilidir. MENS ağrılarını azalttığı bildirilmiştir.

Huzursuz bağırsak sendromunda (irritabl kolon sendromu) şikayetleri belirgin azalttığı belirtilmiştir. Ancak bu hastalarda antakinon, alonin yüksek dozda içeren ürünler kullanılması önerilmez.

ASTIMLI hastaların %50’Sinde alo vera jeli uzun süreli kullanımında şikayetlerinin belirgin azaldığı, kendilerini çok daha iyi hisettikleri, bazılarının ilaç kullanımına ihtiyaç duymadıkları belirtilmiştir.

ŞEKER (DİYABET) hastalarında insülin salınımını arttırarakkan şekeri düzeyini düşürdüğü, KALP- DAMAR sisteminde dolaşımı arttırdığı , KOLESTEROLÜ DÜŞÜRDÜĞÜ saptanmıştır.

Epitel yenilenmesini arttırıcı , bu şekilde yara iyileşmesini hızlandırıcı etkisi nedeniyle mide ülserlerini ve reflüye bağlı yanma şikayetlerini tedavi edici etkileri belirtilmiştir.

Düzenli aloe vera jeli kullanıcılarının kendilerini çok daha iyi ve enerjik hissettikleri, YORGUNLUK ve VÜCUT AĞRILARININ azaldığı kullanıcılar tarafından onaylanmıştır. Bu etkilerini içerdiği zengin mineral , antioksidan vitamin ve bağışıklık sistemini düzenleyen şeker yapılarına bağlı olduğu düşünülmektedir.

KANSER koruyucu (tümör protektif etki) ve kanserli hastalarda tedaviye yardımcı etkileri (antitümör etki) hakkında bazı veriler olmakla birlikte bunlarla ilgili çok ciddi ve detaylı araştırmalara ihtiyaç vardır.

Aloe vera bitkisinin içerdikleri şu şekilde gruplandırılabilir;

Vitaminler: K ve D vitamini haricinde diğer tüm vitaminler için zengin bir kaynaktır. Özellikle antioksidan vitaminler olan A,C,E vitaminlerin, bolca içerir. Az miktarda B12 içerir.

Mineraller: Kalsiyum, sodyum, potasyum, manganez, magnezyum, bakır, selenyum, çinko ve krom içerir.

Enzimler: İçerdiği bradikinaz enzimi ile ağrı duyusunu azaltırken, lipaz ve proteazlarla hazımı kolaylaştırır

Şekerler: İçerdiği mannoz ve glukomannan bağışıklık sistemini düzenler (immunomodülatör etki) Bu etki hastalıkların tedavisinde ve özellikle sedef hastalığı gibi bağışıklık sistemi doğrudan ilgilenen hastalıkların kontrolünde önemlidir.

Antrakinonlar: Barsak hareketlerini arttırarak lavman etkisiyle kabızlık sorunlarında kullanımı uzun yıllardır bilinmektedir. Antimikrobiyal ve analjezik etkileri mevcuttur.

Aminoaistler: Vücudumuzun ihtiyacı olan olan 22 aminoasitin (proteinlerin yapıtaşı) 20’Sini içerir.Yara iyilelmesinden enzim sentezine, metabolizmanın birçok alanında temel ihtiyaç olan bu maddelerin karşılanmasını sağlar.

Aslında çok daha fazla şey yazılabilir Aloe vera hakkında. Herkesin anlayabileceği ve faydalanabileceği bir kaynak oluşturmak istedim. Ama bu yazılanlardan çok daha önemli olan insanların deneyimleridir. Ben kendi deneyimlerimin bir kısmını paylaştım . Şu ana kadar da aloe vera kullanımı hakkında negatif bir geri bildirim almadım. Bu yazıdan faydalanacağınızı umuyorum.

Saygılarımla…

Uzm. Dr Özkan Devran


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Dikkat !
1. LR ürünlerinin internet üzerinde satışı yasaktir.
2. Asla yanlış bir bilgi yer almamaktadır. Ürün ve içerik bilgilerini facebook adresimizden takip edebilirsiniz
3. Ürün Fiyatlarını 0530 735 10 80 Telefon, whatsapp, line & viber uzerinden sorabilirsiniz (Katalog da yer alan fiyattan 4 te 1 indirimlidir)
4. Ürünler ne zaman gelmektedir ? / Üyelik ile yada bizden almanız durumunda ortlalama 1 hafta içindedir.
5. LR Üyelik ile indirimli almanız halinde : LR Sisteminde yer alan 600 + kozmetik ürünü de aynı şekilde 4 te 1 indirimli alabilirsiniz.
6. Üyelik ile sizi LR Şirketine satış ortağı yapıyoruz.. Ürunleri dilerseniz kendinize, dilerseniz kar oranı ile bir başka kimseye satabilirsiniz.
7. LR ürünleri , Zeitgard Ürünleri de dahil Avrupanın en buyuk laboratuvarı Dermatest onayilidir.
8. Ekibimiz veya bizden aldığınız taktirde ürünlerin kullanımı ve eğitimini sağlıyoruz.
9. İletisim & Ulasim Whatsapp 0530 735 10 80 & Avrupa +491577803273 numaralarimiz ile 7/24 Ulasabilirsiniz.
10. Kendi LR Satis Ortakliği Timimiz dışında bilgi verilmemektedir.


Altta yer alan form aracılıyla, tarafımıza not bırakabilir, dilediğiniz vakit itibariyle size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.

We are TURK we are lords of the world !