Bu site tüm içeriğiyle birlikte satılıktır.
İletişim için 05077733898 numaralı hattımıza mesaj iletiniz

Genetik Mühendisi Doktordan AV Jel İçecekler

Herkesin malumu olduğu üzere vitaminler organik maddeler olup çok çok ufak miktarlarda bile vücut sağlığı, büyüme, gelişme, üreme vb. birçok durumda başkomutan olarak görev alırlar. Bu kadar önemli oldukları halde vücut tarafından yeterli miktarda üretilemeyen vitaminlerin dışarıdan alınması ise şart. Tüm vitaminlerin metabolizmanın devamı için özelleşmiş farklı görevleri var ve hiç biri bir diğerinin yerini tutamıyor.

Şimdi gelelim yazımızın amacına; bildiğiniz gibi LR’ ın Aloe Vera Jel içecekleri bize bu vitaminleri (A, C, E, B12 vitaminleri, folik asit, kolin vb.) ve yanı sıra birçok minerali, steroidleri, flavanoidleri ve aminoasitleri “doğal bir besin kompleksi” şeklinde sunuyor. Bunun karşısında bize sunulan bir diğer seçenek de “sentetik” olarak üretilmiş ve eczanelerde ya da farklı yerlerde satılan vitaminler.

Şimdi şu iki cümle bile aslında size çok şey anlatıyor biliyorum.

Biri vitaminlerin de içinde yer aldığı “ doğal bir besin bombası”, diğeri sadece vitaminlerden, hem de sentetik vitaminlerden oluşan bir “besin takviyesi”. Bazılarınız belki “ biz alırken satıcıya sorduk, sentetik ya da doğal hiç fark etmez, her ikisi de aynı dedi” diye içinden geçiriyor ise aman diyorum, yapmayın çocuklar diyorum ve size bu arkadaşların ve dahası bazı araştırmacıların dahi ! gözden kaçırdıkları bazı gerçekleri sıralamak istiyorum:

1- Vitaminlerin ana kaynağı her zaman “bitkilerdir“. Sentetik vitaminler doğal olarak diyetimizde bulunmazlar, onlar sadece kimyasal olarak sentezlenmiş ve her ne kadar “doğal” diye lanse edilseler de doğallıktan zerre nasibini almamış yapay maddelerdir.

2- Sentetik vitaminler sadece laboratuvarda sentezlenmiş, standardize edilmiş kimyasal izolatlardır. Fakat doğada vitaminleri asla “izole” halde yani tek başlarına bulamazsınız. Onlar her zaman “besin-vitamin” kompleksleri şeklinde bulunurlar. Bunun bir anlamı olmalı, dimi? Ben size hemen şuracıkta anlamlı bir açıklama yapıyım o zaman; ÇÜNKÜ vitaminlerden vücudun en yüksek oranda faydalanabilmesi (bioavailability) için izolat halinde tek başına değil de yanındaki diğer besin bileşikleriyle birlikte alınması gerekir!. Bu durum onların emilimini ve vücutta kullanımını yüksek oranda etkileyen en belirleyici faktördür. LR’ ın aloe vera jel içecekleri işte bu besin-vitamin kompleksini size en doğal haliyle sunuyor.

3- Besin maddelerinin vücutta emilimi için bu maddelerin büyüklükleri de çok önemlidir. Doğal vitaminlerde bu büyüklük “doğal” olarak ayarlanmıştır fakat sentetik olanlar da bu durum göz önüne alınmamakta ve büyüklüğün ne kadar olduğu ölçülmemektedir.

4- Yukarıda söylediğimi tekrar etmek istiyorum: vitaminlerin vücutta emilim ve kullanılmaları yalnızca vitaminin kendisine bağlı değildir, onunla birlikte alınan diğer besin bileşiklerine de büyük oranda bağlıdır. Sentetik vitaminler bu besin bileşiklerinden yoksundur.

5- Vitaminlerin emilimini etkileyen bir diğer önemli faktör ise onların “fizikokimyasal” yapılarıdır ki sentetik ve doğal vitaminler maalesef bu yönden farklılık göstermektedir.

6- Sentetik vitaminler kristal yapıdadır fakat doğal vitaminler asla kristal yapıda bulunmazlar, onlar her zaman karbonhidrat, protein ya da yağlarla kompleks yapmış halde bulunurlar. Bu da yine vitaminlerin doğal kaynaklardan almanın önemini gözümüze iyice yaklaştırmaktadır.

Bütün bu yazdıklarımın üzerine kritik soruyu sormazsam olmaz : “ bu da mı gol değil?” !

O zaman şimdi ne yapıyoruz, öncelikle bünyeye gerekli vitaminleri günlük diyetle almaya çalışıyoruz, yok eğer günümüz şartlarında bozulan beslenme düzeni nedeniyle alamıyorsak o vakit koşa koşa gidip sentetik vitamin takviyeleri almak yerine takkeyi önümüze koyup inceden düşünüyoruz, sonra aksi istikamete koşup Aloe Vera Jel içeceklerimize güvenle sarılıyoruz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Dikkat !
1. LR ürünlerinin internet üzerinde satışı yasaktir.
2. Asla yanlış bir bilgi yer almamaktadır. Ürün ve içerik bilgilerini facebook adresimizden takip edebilirsiniz
3. Ürün Fiyatlarını 0530 735 10 80 Telefon, whatsapp, line & viber uzerinden sorabilirsiniz (Katalog da yer alan fiyattan 4 te 1 indirimlidir)
4. Ürünler ne zaman gelmektedir ? / Üyelik ile yada bizden almanız durumunda ortlalama 1 hafta içindedir.
5. LR Üyelik ile indirimli almanız halinde : LR Sisteminde yer alan 600 + kozmetik ürünü de aynı şekilde 4 te 1 indirimli alabilirsiniz.
6. Üyelik ile sizi LR Şirketine satış ortağı yapıyoruz.. Ürunleri dilerseniz kendinize, dilerseniz kar oranı ile bir başka kimseye satabilirsiniz.
7. LR ürünleri , Zeitgard Ürünleri de dahil Avrupanın en buyuk laboratuvarı Dermatest onayilidir.
8. Ekibimiz veya bizden aldığınız taktirde ürünlerin kullanımı ve eğitimini sağlıyoruz.
9. İletisim & Ulasim Whatsapp 0530 735 10 80 & Avrupa +491577803273 numaralarimiz ile 7/24 Ulasabilirsiniz.
10. Kendi LR Satis Ortakliği Timimiz dışında bilgi verilmemektedir.


Altta yer alan form aracılıyla, tarafımıza not bırakabilir, dilediğiniz vakit itibariyle size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.

We are TURK we are lords of the world !