Bu site tüm içeriğiyle birlikte satılıktır.
İletişim için 05077733898 numaralı hattımıza mesaj iletiniz

LR ve Aloe Vera Ürün Faydaları

LR ve Aloe Vera Ürün Faydaları

Haberler

31 Mayıs 2016

ekledi.

Yorum Yaz

849 kez incelendi.

ALOE VERA Nedir, faydaları nelerdir ve Dünyanın en büyük Aloevera üreticilerinden biri olan LR Health & Beauty neden tercih edilmelidir ?

Adı özellikle kozmetik ve güzellik sanayinde oldukça sık bir şekilde duyulmakta olan Aloe Vera, bir Afrika bitkisidir. Bu bitki, tıbbi sarısabır adı ile de anılmakta olup daha çok “Aloe Vera” adı kullanılır.Yetişme alanı Afrika olan bu bitki, Zambakgiller ailesine mensuptur ve tek bir türden oluşmamaktadır.

Yaklaşık olarak Aloe Vera bitkisinin 400 farklı çeşidi bulunmaktadır. Görünümü itibariyle incelendiği takdirde, bu bitkinin yaprakları uzundur ve bu yapraklar etlidir. Aynı zamanda yapraklar uçlara doğru keskinleşmektedir. Yine bu yaprakların yan taraflarında ufak dikenler yer almaktadır. Bu bitki türü, dipten başa doğru açılan açılmakta olan çiçek görüntüsüne benzemektedir. Aynı zamanda bu bitkinin boyu 30 ile 60 cm arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu bitkinin bazı türleri, çiçek de açabilmektedir.

Aloe Vera bitkisinin kozmetik ve de sağlık alanında sıklıkla kullanılmasının nedeni, bu bitkinin oldukça faydalı etkilere sahip olmasıdır. Faydaları kanıtlandığından dolayı, tıbbi amaçlarla bu bitkiden faydalanılmaktadır. Bitkinin sağlık alanında en çok kullanılan türü ise, “Aloe Barbadensis Miller” adı verilen türdür. Bitkiyi sağlık bakımından önemli yapan nokta, bitkinin yapraklarıdır. Bitkinin yaprakları kırıldığında, yaprağın içerisinden jel kıvamında bir sıvı çıkmaktadır. Bu sıvının içerisinde ise, insan sağlığı açısından önemli birçok madde bulunur. Bu maddeler ise, 18 çeşit aminoasit, 12 çeşit vitamin ve de 20 çeşit mineraldir. İçerisinde bulunduğu maddelerle kendini ayrıcalıklı bir konuma sokan Aloe Vera bitkisinin yaprağından, polisakkarid, alprogen, asemannan ve de mannoz-6-fosfat gibi oldukça önemli maddeler çıkmaktadır. Bu maddeler ve bu maddelerin dışından daha birçok madde, bilimsel araştırmalara konu olarak tıbbi anlamda gelişmeler sağlanmaktadır.

Yapılan araştırmalar ve gözlemlerle Aleo Vera bitkisinin fayda sağladığı durumlar ise aşağıdaki gibidir;

 1. Yapılan araştırmalar sonucunda, hepatit hastalığı sonucunda karaciğerde tahrip edilen hücrelerin Aloe Vera bitkisinden elde edilen maddeler tarafından tamir edildiği ortaya çıkarılmıştır.
 2. Kendini oldukça farklı bölgede ve türde gösterebilen mantar hastalıkları, Aloe Vera tarafından hastalığa neden olan hücreler öldürülür ve hastalığın yayılması önlenmiş olur.
 3. Özellikle yaşlı hastalar için oldukça kritik durumlara gelebilen kolesterol, Aloe Vera tarafından normal seviyelere çekilerek oluşabilecek olumsuz durumları engellemektedir.
 4. İnsanların yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi adına oldukça büyük önem arz eden bağışıklık sistemi, Aloe Vera tarafından koruma altına alınmaktadır.
 5. Bir cilt hastalığı olmakla birlikte tedavisi oldukça uzun bir zaman gerektiren ve daha çok inatçılığıyla bilinen sedef hastalığının tedavisinde bu bitkiden faydalanılmaktadır.
 6. Ciltte meydana gelen olumsuz derecedeki yanıkların tedavisinde Aloe Vera oldukça etkilidir. Bitki yanığa uygulandığında yanıkta ki acı son bulmakta ve oluşabilecek lezyonun önüne geçilmektedir.
 7. Günümüzde, kanserli hücrelerin yayılmasının ve de dokuların büyümesinin Aloe Vera bitkisi tarafından engellendiğine dair çalışmalar mevcuttur.
 8. Ağız içerisinde meydana gelen ve de etkileriyle oldukça olumsuz bir durum olan pamukçuk hastalığına neden olan maya hücrelerinin yayılması ve hastalığın büyümesi, Aloe Vera bitkisi tarafından engellenmektedir.
 9. Daha çok kadınlarda ve ilerleyen yaşlarda görülme ihtimali olan kemik erimesi rahatsızlığına Aloe Vera bitkisi, kemik yıkımını durdurduğu için oldukça önemlidir.
 10. Meydana geldiğinde durumları olumsuz sonuçlar doğurabilen kızamık, HIV ve Herpes gibi hastalıklara Aloe Vera bitkisinin iyi geldiği anlaşılmıştır.
 11. Doğada yer alan ve insan sağlığı açısından oldukça önemli olan faydalı bitkilerden Aloe Vera, özellikleri nedeniyle günümüzde gerek tıp gerek de kozmetik alanında oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Neden LR Aloevera Ürünlerini Tercih Etmelisiniz

 1. Aloe Vera Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;
  Ürün formülündeki aloe vera jelinin doğru tür ile doğru miktarlı olanını seçmek fazla basit olmadığından, aloe vera’nın sağlık yararlarını en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, aloe vera mamulünün kalitesinden emin olunmalıdır. Ne yazık ki, pek çok besin desteği için, etiketinde yazılı bulunan içerikleri içermeme riski vardır.
 2. Güçlü bir Aloe Vera Ürün Seçimi : Daha evvel belirtildiği gibi, “aloe vera jel” ile “aloe vera suyu”, aynı ürün olmayıp, çeşitli tedavi nitelikleri bulunmaktadır. Laksatif etkisi olabildiğinden, pek çok bitki türü bilimcisi aloe suyunun (aloe lateks) kullanımını önermez. Alovera sıvısı da aloe olarak isimlendirildiğinden hemde bazı durumlarda jel de su ile karıştırılıp “aloe suyu” olarak piyasaya sürüldüğünden, bu 2 ürünü karıştırmak çok basittir. Aloe vera’nın gücü ile tesirini garantilemenin en uygun yolu, standardize edilmiş doğal özler kullanılarak üretilmiş olan mamulleri almaktır. Böylelikle aloe vera’nın bütün yararlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Standartlaştırma işlemi yalnızca aloe vera desteğinin mümkün olan en fazla miktara sahip olduğunu değil, aynı sürede da her şişede en doğru ölçüde bulunmakta olduğunu garanti eder.
 3. Seçtiğiniz Tabi Ürünün Saflığını Kontrol Edin : Hangi tabi ürün desteğini alırsanız alın, etiketini kesinlikle okuyun hemde ürünün yapay renklendirici, tatlandırıcı, şeker, gulüten, nişasta ya da silikat benzeri hiçbir katkı ve dolgu maddesi içermediğinden emin olun.

Güvenilir Bir Üretici Bulun, Bir üreticinin güvenilir olup olmadığına karar vermek hiç de basit değildir.

LR Health & Beauty Şirketi

30 yıllık bir Alman markası. Tüm ürünlerini Almanya`da üretiyor. 32 ülkede var.
Uluslararası kozmetik derneğine (VKE) üye tek network firmasıdır.
Uluslararası koku derneği IFRA’ ya üye firmalarla çalışır.
Avrupa’nın en büyük üretim tesisine sahip network firmasıdır.
Ürünleri Sağlık Bakanlığı ve Dermatest onaylı olup, İnstutit Freesenius sertifikası vardır.
IASC Aloe vera’nın dünya çapındaki derneğine üyedir.
Ürünleri hayvanlar üzerinde değil, gönüllü insanlar üzerinde test edilmektedir.
LR bir Alman markası ve iş ortaklığı sistemiyle çalışıyor.
LR 1985 yılında kurulmuş sağlık bakanlıklarınca onaylı ve uluslararası bir çok sertifikaya sahip bir firma. Ürünlerinde katkı maddesi yok ,ayrıca yoğun Aloe vera içeriyor.
Buda cildin hızlı onarımını sağlıyor. Hem sağlık hem kozmetik ürünleri mevcut.

LR Ürünleri, LR üyelik ve Bilgi için whatsapp : 0530 735 10 80


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Dikkat !
1. LR ürünlerinin internet üzerinde satışı yasaktir.
2. Asla yanlış bir bilgi yer almamaktadır. Ürün ve içerik bilgilerini facebook adresimizden takip edebilirsiniz
3. Ürün Fiyatlarını 0530 735 10 80 Telefon, whatsapp, line & viber uzerinden sorabilirsiniz (Katalog da yer alan fiyattan 4 te 1 indirimlidir)
4. Ürünler ne zaman gelmektedir ? / Üyelik ile yada bizden almanız durumunda ortlalama 1 hafta içindedir.
5. LR Üyelik ile indirimli almanız halinde : LR Sisteminde yer alan 600 + kozmetik ürünü de aynı şekilde 4 te 1 indirimli alabilirsiniz.
6. Üyelik ile sizi LR Şirketine satış ortağı yapıyoruz.. Ürunleri dilerseniz kendinize, dilerseniz kar oranı ile bir başka kimseye satabilirsiniz.
7. LR ürünleri , Zeitgard Ürünleri de dahil Avrupanın en buyuk laboratuvarı Dermatest onayilidir.
8. Ekibimiz veya bizden aldığınız taktirde ürünlerin kullanımı ve eğitimini sağlıyoruz.
9. İletisim & Ulasim Whatsapp 0530 735 10 80 & Avrupa +491577803273 numaralarimiz ile 7/24 Ulasabilirsiniz.
10. Kendi LR Satis Ortakliği Timimiz dışında bilgi verilmemektedir.


Altta yer alan form aracılıyla, tarafımıza not bırakabilir, dilediğiniz vakit itibariyle size dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.

We are TURK we are lords of the world !